Kahraman Askerlerimizi Karşıladık

    Çok sayıda vatandaşımız katılımıyla, Oltan Sungurlu Kültür Merkezi önünde ilçemiz kırsalında PKK'nın sözde Karadeniz sorumlusunu etkisiz hale getiren ilçemiz Jandarma Komutanlığına bağlı 2. Jandarma Asayiş Komando timini Türk bayrakları ve coşkuyla karşılandı.

    Karşılamaya katılan Kürtün Kaymakamı Ekrem Çeçen, Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat ile İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Karabulut, timin komutanını alnından öperek kutladı. Tim tarafından burada komando andı okundu. Karşılamada kesilen şükür kurbanının ardından Belediye Başkanı Kanat, akıtılan kanı askerlerin alnına sürdü.

    Öte yandan bölücü terör örgütünün 3 Mayıs 2016'da düzenlediği bombalı saldırıda yaşamını yitiren Kürtün Belediye Başkanı Ahmet Kanat'ın damadı Adil Bülbül'ün, kendi adını taşıyan 2 yaşındaki oğlu ile kardeşi Ali Bülbül de askerleri karşılayarak çiçek takdim etti. Askerler ve vatandaşlar,

    Transit Caddesi boyunca vatandaşların tezahüratları ve çiçek takdimleri eşliğinde yürüyerek ilçe Jandarma Komutanlığına geldi. Komutanlık girişindeki duanın ardından karşılama töreni sona erdi.

Paylaş: